День святої Вероніки - покровительки фотографії (День фотографа)
 

День святої Вероніки - покровительки фотографії

(День фотографа)

 

12 червня

 

Свята Вероніка, з пам'яттю якої пов'язаний Нерукотворний образ стражденного Спасителя, стала однією з найпопулярніших народних святих, незважаючи на те, що деякі церковні інстанції і критичні дослідження висловлювалися проти історичної достовірності Вероніки і її легенди.

 

Спробуємо відновити події.

 

Відданий і засуджений на мученицьку смерть Ісус Христос ішов на гору Голгофу, несучи Свій хрест на розп'яття. Хода оточував натовп, що супроводжувала Спасителя на хресні страждання. Вероніка злилася з людським морем і йшла за Христом. Знеможений, Ісус упав під вагою хреста, і Вероніка, зглянувшись над Ним, підбігла до Ісуса, напоїла Його водою і дала Йому свій плат втерти піт з лиця. Повернувшись додому, Вероніка виявила, що на тканині закарбувався святий лик Спасителя. Цей плат святої Вероніки з часом потрапив в Рим і став тут відомим під ім'ям Нерукотворного образу.

 

В епоху середньовіччя майже кожна церква мала зображення Вероніки з її добродій (потовим платом). У містеріях середньовіччя Вероніка також зайняла міцне місце і понині є головною фігурою шостий зупинки Хресної дороги.

 

Припускають, що ім'я Вероніки являє собою спотворене від латинського vera icon ("справжній образ") - так називали "плат Вероніки", відрізняючи його від інших образів Христа. Вперше розповідь про святу Вероніку з'являється в апокрифічних Діяннях Понтія Пілата, що відносяться до IV або V століття.

 

Образ і діяння святої Вероніки послужили тому, що її шанують як покровительку фотографів та фотографії. Тому цей день любителі і професіонали фотосправи відзначають як день фотографа.

 

 Обновлен 13 апр 2013. Создан 17 мар 2013